FAQ

Witaj na stronie FAQ – znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej albo nie udało Ci się znaleźć rozwiązania Twojego problemu – nie wahaj się z nami skontaktować, zrobimy wszystko, by Ci pomóc!

 

Która karma będzie najlepsza dla mojego psa?

To niezwykle często zadawane nam pytanie, ale nie da się na nie odpowiedzieć w sposób uniwersalny… jednak nie przejmuj się, doradzimy! Napisz lub zadzwoń do nas, opowiedz nam o potrzebach Twojego psa, jego wieku, ewentualnych problemach zdrowotnych, a my postaramy się dobrać karmę, która będzie skrojona na miarę Twojego ulubieńca.

Jak wprowadzać nową karmę?

Sugerujemy powolne wprowadzanie nowej karmy – nawet najlepsza, przy gwałtownej zmianie, może spowodować problemy gastryczne. Przejście na nową karmę powinno trwać co najmniej tydzień.
Proponowany przez nas schemat:
– dzień 1-2: 25% nowej karmy, 75% starej karmy
– dzień 3-4: 50% nowej karmy, 50% starej karmy
– dzień 5-6: 75% nowej karmy, 25% starej karmy
– dzień 7: 100% nowej karmy
Wprowadzanie nowej karmy można oczywiście wydłużyć, np. zwiększając czas trwania każdego z etapów o jeden lub dwa dni.

Jaka jest różnica między linią 60/40 a 80/20?

Karmy z linii 80/20 zawierają więcej mięsa w swoim składzie (to najbardziej mięsne karmy dla psów w naszej ofercie). Karmy z linii 60/40 są oparte na wyjątkowych źródłach mięsa (takich jak królik czy bawół), a także są pozbawione jajek i drożdży browarnianych, co ma znaczenie dla najbardziej delikatnych psów.

Dlaczego karma tego samego smaku różni się nieco kolorem w różnych workach?

Karmy marki Simpsons Premium są tworzone bez użycia sztucznych konserwantów czy barwników, w związku z czym mogą nieznacznie różnić się kolorem pomiędzy partiami. Jest to związane głównie z różnicami w surowym mięsie, ale nie ma żadnego wpływu na wartość odżywczą czy przyswajalność karm.

Mój pies ma łupież/problemy ze skórą, którą karmę powinienem wybrać?

Przede wszystkim: o składzie kompletnie innym niż to, czym karmisz do tej pory. Dla psów z problemami skórnymi polecamy wyłącznie karmy bezzbożowe. Spomiedzy nich wyróżnia się Adult Sensitive Salmon&Potato (bogata w kwasy omega) oraz 60/40 Venison&Rabbit (wyjątkowe, rzadko spotykane źródło białka). Pamiętaj również, by unikać wszystkich przysmaków zawierających w swoim składzie zboża.

Którą karmę polecicie dla psów ras dużych i olbrzymich?

Wszystkie karmy w naszej ofercie mają w swoim składzie glukozaminę, chondroitynę i MSM, a więc to, czego najczęściej właściciele psich olbrzymów poszukują. Nasze karmy są uniwersalne pod względem wielkości psa.

Mój pies cierpi na chorobę zapalną jelit – czy któraś z Waszych karm będzie dla niego odpowiednia?

Przede wszystkim sugerujemy zacząć od kontaktu z lekarzem weterynarii, który prowadzi przypadek Twojego czworonoga – to on powinien ocenić, co warto wypróbować. Proponujemy karmy z linii Sensitive, jako monobiałkowe, bezzbożowe i wspierające wrażliwe przewody pokarmowe. Wśród nich w szczególności wyróżnia się Sensitive Salmon&Potato oraz Sensitive Chicken&Potato jako te, które zawierają najdelikatniejsze, a jednocześnie najbardziej wartościowe źródła białka.

Mój kot jest wybredny, czy Wasza sucha karma będzie dla niego odpowiednia?

Karmy Simpsons 90/20 są pierwszymi takimi karmami w Europie, które proponują tak dużą (90%) zawartość produktów mięsnych w swoim składzie. Koty to mięsożercy, powinne być więc zadowolone z tak mięsnej karmy. Jedyne wyjście to sprawdzić na własnym kocie – na początek można wypróbować opakowanie 300g.